תיאור

"Art & Dolls Expo Jerusalem"

"אמנות ובובות ירושלים"
תערוכת בובות אמנותיות וציור בינלאומית 


התערוכה פתוחה עד השעה 21:00 בכל יום.


תערוכת הבובות האמנותיות הבינלאומית החדשה בירושלים
 תפתח ב-5 בספטמבר ותציג למשך שבועיים כ-130 פריטי בובות וציור ייחודיים ומגוונים של אמני הבובות המובילים כיום בעולם ובישראל.

 

הבובות בתערוכה מציגות מנעד רחב של כישורים אמנותיים וחזותיים מרשימים של אמנות הבובות שתופסת תאוצה בעולם. החל מבובות בעלות "יופי" סובייקטיבי לצד בובות "קלאסיות", וכאלו המשקפות את אמנות הבובות העכשווית, עם קריצה לרעיון פילוסופי או מסר אקטואלי, שמשאירות מקום לפרשנות אישית של המתבונן.

אזור מיוחד יוקדש לבובה האולטימטיבית והאהובה - "דובונים" (
Teddy Bears) הממחישה שהם הרבה יותר ממשחק לילדים.

 

את התערוכה יזמה ואצרה אמנית הבובות המפורסמת סבטלנה פצ'לינקובה, נשיאת האיגוד הבינלאומי לאמני בובות, ואחת הדמויות המשפיעות בעולם אמנות הבובות.

 

אמנות ובובות ירושלים:
5-15 בספטמבר 2019: "חצר סרגיי", מגרש הרוסים, רח' הלני המלכה 13, ירושלים

 

תערוכת הבובות הבינלאומית הראשונה בארץ שיזמה ואצרה אמנית הבובות המפורסמת סבטלנה פצ'לינקובה, "Art & Dolls Expo Jerusalem", תפתח ב-5-15 בספטמבר בחצר סרגיי בירושלים. בתערוכה יוצגו כ-130 יצירות של עשרות אמני בובות מובילים בתחומם, חלקם זוכי פרסים, מרוסיה, בלארוס, אזרבייג'ן, ארצות הברית וישראל. אמנות יצירת הבובות היא תופעה ייחודית באמנות העכשווית המציעה מגוון פרשנויות אישיות של אמני הבובות, החל מבובות ילדות נוגעות ללב וכלה בבובות שרעיון עמוק או עיסוק בנושא אקטואלי אחר מסתתר מאחוריהן  כל זאת תוך הפגנת כישורים אמנותיים וחזותיים יצירתיים לצד מיומנות גבוהה מתחומי אמנות שונים המשתלבים יחד.


התערוכה תכלול יצירות של אמני בובות בולטים ביניהם, מיכאל זייקוב מהאמנים הפופולריים ביותר בתחום שזוכה להערכה מעמיתים, אספנים ומבקרים יחד, וידוע במיומנותו הטכנית והאמנותית וביצירת דמויות מהתקופה הוויקטוריאנית באנגליה. אלנה קונין מישראל אמנית ידועה ביותר בתחום "בובות אמנותיות" שיוצרת את עבודותיה עם קריצה לעולמות תוכן ותרבות המעניקים לבובות נופך פילוסופי.

עוד יוצגו עבודותיה של אליונה אברמובה, אמנית זוכת פרסים מרוסיה שתציג סדרת בובות של נשים עוצמתיות, גלינה דמיטרוק מבלארוס, פרוויז גוסינוב ואירינה גונדורינה מאזרבייג'אן ואחרים.

 

בין האמנים הישראליים המשתתפים בתערוכה מציגות, ג'ני ליבינזון עם דמויות נשיות מתקופת התנ"ך, נעמי אושן יוצרת בובת צירים ג'וליה סטוצקי, וטטיאנה רטוש. בנוסף ייקחו חלק שמות חדשים בעולם אמנות הבובות וביניהם, אירינה נימינושאיה, רומיאנה ונוקובה, אירינה ורפטה, יוליה איבנובה ועוד.

 


 

 

פצ'לניקובה עצמה תציג בתערוכה מאוסף הבובות הפרטי שלה, בובות של הצאר, שאספה במשך כ-20 שנה. דרך האוסף הנדיר אפשר יהיה להכיר את החפצים הייחודיים ואת עולם הילדות והאווירה ששלטה במשפחתו של הצאר האחרון של רוסיה, ניקולאי השני. בירושלים יוצגו חלק מהבובות של ילדי משפחת המלוכה ברוסיה, תוצרת המאה ה-19, וכ-400 חיילי עץ.

 

לצד הבובות האמנותיות יוקדש אזור מיוחד ל"דובונים". אוקסנה מורטובה, אמנית ויוצרת דובונים Teddy bears, תציג לראשונה בתערוכה בישראל פרויקט חדש של דובונים ותמחיש שהם הרבה מעבר ל"סתם עוד בובה" לילדים.

כמו כן במרחב שיוקדש לציורים, יוצגו בתערוכה יותר מ-30 ציורים של אמנים עכשוויים מישראל ומרוסיה שיצרו פריטים במיוחד עבור התערוכה וביניהם, האמן המוכר בוריס קרפלוב עם הציור "המפעיל של תיאטרון הבובות", עבודות מוקדמות של נטליה אברמוביץ' "קוקולה", ויצירות של טטיאנה רטוש.

 

יוזמת ואוצרת התערוכה סבטלנה פצ'לינקובה, בין האמניות המשפיעות כיום בעולם אמנות הבובות. סבטלנה היא אספנית בובות, יוצרת בובות ומפיקה תערוכות ופסטיבלים בנושא ברחבי אירופה ונשיאת האיגוד הבינלאומי לאמני הבובות. פצ'לינקובה החלה את המסע שלה סביב הבובות לאחר תאונת דרכים קשה בה הייתה מעורבת, בזכות שיקום של המוטוריקה העדינה היא נחשפה לעולם פיסול הבובות והיא נחשפה לעולמן הקסום ולאמנות הייחודית שמשלב מספר תחומי אמנות. כיום לאחר שלמדה את האמנות על בוריה ויצרה מעגל אמנים, היא מובילה פרויקטים בינלאומיים בהתנדבות למען ילדים, לצד ארגון תערוכות בובות ברחבי רוסיה ואירופה וכעת גם בישראל!

 

התערוכה מוצגת בחלל המיוחד של חצר סרגיי במתחם מגרש הרוסים בירושלים, שמעניק לתערוכה אווירה ייחודית של המאה ה19, בזכות המבנה ההיסטורי ששימש כאכסנייה לבני האצולה הרוסית, וכיום שייך לממשלת רוסיה. 

 

לפרטים נוספים: מרומי יחסי ציבור ענבל לוי, 0528-599122, ענת מרומי, 052-8133813


חברים יקרים,

סבטלנה פצ'לינקובה אחת מהמארגנות של תערוכות בינלאומיות, פילנתרופית, אמנית הבובות הידועה מרוסיה והמנהלת האמנותית אירינה גרשמן מזמינות את ציבור האמנים להשתתף בתערוכת בובות אמנותיות וציור בינלאומית ראשונה בישראל "Art &Dolls Expo Jerusalem" אשר תיערך בין 15-5 בספטמבר 2019 בחצר סרגיי במגרש הרוסים, רח' הלני המלכה 13, ירושלים.

מדובר במקום חדש, ברמה גבוהה במיוחד המכיל בתוכו מגוון הזדמנויות חדשות.

מדובר בתערוכה גדולה, שישתתפו בה יותר מ-40 אמני בובות מרחבי העולם, שיציגו יותר מ 100 בובות המיוצרות בטכניקות שונות ומחומרים שונים. התערוכה תכלול בין היתר ציורים ועבודות גרפיות של אמנים מרוסיה, ארה"ב וישראל.

מעמדה הבינלאומי של התערוכה והשתתפותם של אמנים מפורסמים ממדינות שונות יעניקו לה את הסטטוס של תערוכה שנתית ומסורתית.

אם ברצונכם להשתתף, עליכם לשלוח בקשה לדואר אלקטרוני pchela2008@mail.ru בצירוף דוגמאות של היצירות שלכם.

עלות ההשתתפות בתערוכה: 200 יורו.

בקשות להשתתפות יתקבלו לא יאחר מ-10 באוגוסט 2019.

וידאו ותמונה

שתף